Κ19 – Μπορούσε τους τρείς – Πήρε μόνο τον ένα πόντο στην Λάρισα ο Απόλλων Πόντου

13Νοέ

Καλύτερος ο  Απόλλων Πόντου δεν κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς στην πρώτη ουσιαστικά αγωνιστική (εκκρεμεί ο αγώνας με τον Διαγόρα Ρόδου εντός έδρας) του πρωταθλήματος της Κ19, καθώς ήρθε ισόπαλος με  1-1 στο γήπεδο της Κοιλάδας με τον γηπεδούχο Ηρακλή Λάρισας.

Ο Δημήτρης Μπαμπαού μόλις στο 10’λεπτό με έξοχο σουτ ύστερα από πάσα του αδελφού του Γιώργου παραβίασε την εστία του Ηρακλή Λάρισας κάνοντας το 0-1.

Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι με ένα καταπληκτικό σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η συνέχεια ήταν εξίσου συναρπαστική με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτό ποδόσφαιρο και με τον Απόλλων Πόντου να έχει καθολική υπεροχή στα ποσοστά κατοχής της μπάλας αλλά να μην μετουσιώνει σε γκολ αυτή την υπεροχή.

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η διαιτησία της κ. Δεληγιάννη που είχε βοηθούς του κ.κ. Κοτούμπα και Κοντογιώργο, όλοι από τον σύνδεσμο Λάρισας.

Η ενδεκάδα του Απόλλων Πόντου

Κολέτσας, Ταχτσίδης, Τσοβίλι (54’ Συμεωνίδης) , Κιζιλτζας (91’ Ξανθοπλάς), Τζήκας, Φειδάκης, Μπαμπαού Γ,  Σύρπης , Χαμοξάρας,  Μπαμπαού Δ, Γάτας (54’ Φαρμάκης, 75’Αλεβιζάτος)

ΥΓ Η ομάδα μας στον σημερινό αγώνα εμφανίστηκε με τις νέες στολές που πρόσφερε ο νέος μεγάλος χορηγός της Κ19 και υποστηρικτής της ΠΑΕ κ. Χρόνης Αρετάκης και η εταιρεία του  aretakis cucine armadi .