Τεσσάρα… και 2η θέση

23Απρ

Ευρεία νίκη με σκορ 4-0 σημείωσε η ομάδα Κ19 του Απόλλωνα, επί της αντίστοιχης των Τρικάλων και βρίσκεται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος Νέων (Κ19) της Football League.

Το 1-0 διαμορφώθηκε στο 37ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Δαμουλάκη, το οποίο μάλιστα είχε κερδίσει ο ίδιος. Η σαφής υπεροχή του Απόλλωνα καρποφόρησε ξανά στο 43΄που ο Δραγάνης διπλασίασε το σκορ. Με τον Κύρτζο να πετυχαίνει τέρμα στο 66ο λεπτό και τον Δραγάνη ξανά σκόρερ στο 90ο, διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

AΠΟΛΛΩΝ (Νικηφόρος Κάκογλου): Παπουτσής, Δαλιανόπουλος (85΄Ανδρεάδης), Λαζαρίδης, Κύρκου (72΄Ζέρβας), Μπίλης, Τουλής, Δαμουλάκης, Μπακαλούδης (83΄Κιοσέ), Δραγάνης, Προκοπίου (83΄Πεϊκίδης), Κύρτζος (74΄Κοιλανίτης).

Στον πάγκο ήταν ακόμη οι Κουσίδης (Τ), Ζαφειρίου.