Τα λάθη έφεραν ήττα

13Φεβ

Δεν στάθηκε στα επίπεδα που έχει αποδείξει πως μπορεί η ομάδα μας, στην έδρα του Α.Ο. Καβάλα, με συνέπεια να γνωρίσει την ήττα δεχόμενη τρία γκολ. Ουσιαστικά ο Απόλλων πλήρωσε τα δικά του λάθη απέναντι σε έναν αντίπαλο που επιζητούσε διακαώς τη νίκη.

Η Καβάλα πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 30ο λεπτό με κεφαλιά του Σταμένκοβιτς και πέτυχε το 2-0 με τον Αλίμι στο 73ο λεπτό. Ο Έμπερτ στο 83ο λεπτό σημείωσε το τελικό 3-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

ΚΑΒΑΛΑ: Κυρίτσης, Καζαντζίδης (87΄Ρέτσος), Πανουργιάς, Στίκας, Σπάσιτς, Καραγιάννης, Αμούρ (66΄ Αλίμι), Έμπερτ, Οκάν (59΄ Σαμπανίδης), Καϊούμπι (87΄ Θωμαΐδης), Σταμένκοβιτς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Πίτκας, Πάτι, Σουντουρά (58′ Λουφάκης), Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ, Ενομό, Νασερ (20′ λ.τ. Δαλιανόπουλος), Καλογέρης, Αμαραντίδης, Φράγκος (69′ Εσαλό), Ιντζίδης (69′ Τσιμίκας).