ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ19

02Απρ

Τον Απόλλωνα Λάρισας αντιμετώπιζε η ομάδα Κ19 του συλλόγου μας την Κυριακή κι επικράτησε 3-1 στην Θεσσαλική πόλη. Οι παίκτες του Νικηφόρου Κάκογλου πήραν προβάδισμα ασφαλείας στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά, αλλά στο 83ο λεπτό η νίκη “κλείδωσε” για τον Απόλλωνα Πόντου.

Η καλή απόδοση των ποδοσφαιριστών μας επιβραβεύθηκε αρχικά με το γκολ του Κύρτζου στο 27ο λεπτό και λίγο αργότερα (στο 31ο) ο Δαλιανόπουλος κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και τελικά ο Δαλιανόπουλος έκανε το 2-0 με δεύτερη προσπάθεια.

Η ομάδα της Λάρισας μείωσε με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 50ο λεπτό και το 1-3 έγινε από τον Προκοπίου στο 83ο λεπτό της συνάντησης.

AΠΟΛΛΩΝ: Παπουτσής, Δαλιανόπουλος, Λαζαρίδης (88΄Αρνομάλης), Κύρκου, Μπίλης, Τουλής, Δαμουλάκης, Μπακαλούδης (80΄Κιοσέ), Δραγάνης (85΄ Ναούμ) , Προκοπίου, Κύρτζος (88΄Τσιούπας).

Στον πάγκο ήταν ακόμη οι Κουσίδης (Τ), Λάππας, Κοιλανίτης.