Σταμάτησε… στα οκτώ

18Φεβ

Πολύ εύκολο αποδείχθηκε το έργο της ομάδας Κ19 του Απόλλωνα απέναντι στον Αιγινιακό, τον οποίο συνέτριψε με 8-1. Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο “Αριστοτέλης”, στην Καλαμαριά, ο Απόλλων ήταν εντυπωσιακός και παράλληλα αξιοποίησε την κακή παρουσία των φιλοξενούμενων.

Ο Μουρατίδης ξεκίνησε τον “χορό” των γκολ σκοράροντας στο 5ο και 24ο λεπτό, ο Δραγάνης διαμόρφωσε το 3-0 στο 37΄και ο Πάππας σημείωσε το τέταρτο γκολ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Το 5-0 έγινε από τον Δραγάνη στο 48΄, το 6-0 από τον Τουρσίδη στο 77΄ και μετά τη μείωση του σκορ (82΄) από τον Αιγινιακό ακολούθησαν δύο γκολ του Μπαταλάμα, στο 89ο και στο 91ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Χρήστος Νάιντος): Κουσίδης, Ανδρεάδης, Κοιλανίτης (75΄Μπακαλούδης), Τζιοβανάκης (50΄Καλλίας), Παπαδόπουλος, Τουλής, Τουρσίδης, Κύρτζος (50΄Ευφραιμίδης), Μουρατίδης, Πάππας, Δραγάνης (65΄ Μπαταλάμας).