Νίκη της Κ19 στην Άρτα

21Μαρ

Με σκορ 1-3 πέρασε από την Άρτα, χθες Τετάρτη, η Κ19 του Απόλλωνα, κόντρα στην γηπεδούχο Α.Ε. Καραϊσκάκη, για το πρωτάθλημα ομάδων U19 της Football League. Οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Νάιντου δέχθηκαν γκολ στο 17ο λεπτό και έχοντας αγωνιστική ανωτερότητα έναντι των αντιπάλων τους, ισοφάρισαν στο 29ο λεπτό με σκόρερ τον Δραγάνη. Φανερά καλύτερος και μέσω οργανωμένου ποδοσφαίρου ο Απόλλων πήρε προβάδισμα στο 62΄από γκολ του Φράγκου και λίγο πριν τη λήξη ο Τουρσίδης σημείωσε το τρίτο τέρμα των νικητών.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Χρήστος Νάιντος): Κουσίδης , Ανδρεάδης, Κοιλανίτης, Τζιοβανάκης, Παπαδόπουλος, Τουλής, Τουρσίδης, Κύρτζος (76΄ Μουρατίδης), Φράγκος (87΄Μπακαλούδης), Πάππας (81΄Μπαταλάμας), Δραγάνης (91΄Σαρακατσάνος).

Στον πάγκο ήταν ακόμη οι: Ιρις, Μίλλο, Καλλίας.