Νίκη με πέντε γκολ η Κ19

16Απρ

Καταιγιστική η ομάδα Νέων (Κ19) του Απόλλωνα, πετυχαίνοντας πέντε γκολ απέναντι στην αντίστοιχη της Δόξας Δράμας, με το 5-2 ως τελικό σκορ.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με γκολ του Κύρτζου και με το σκορ στο 1-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Ο Κύρτζος σκόραρε για δεύτερη φορά στο 49ο λεπτό κι ακολούθησαν δύο τέρματα του Δαμουλάκη στο 59ο και 76ο λεπτό. Η Δόξα μείωσε προσωρινά με δύο γκολ στο 78΄ (από πέναλτι) και στο 88΄, αλλά ο Απόλλων σημείωσε στο 92ο λεπτό και πέμπτο γκολ με τον Κοιλανίτη.

AΠΟΛΛΩΝ (Νικηφόρος Κάκογλου): Παπουτσής, Δαλιανόπουλος, Λαζαρίδης (84΄Αρνομάλης), Κύρκου, Μπίλης (84΄Ζέρβας), Τουλής, Δαμουλάκης, Μπακαλούδης (74΄Κιοσέ), Δραγάνης (74΄Κοιλανίτης), Προκοπίου (84΄Φράγκος), Κύρτζος.

Στον πάγκο ήταν ακόμη οι Κουσίδης (Τ), Τσιούπας.