Κ19: ΒΕΡΟΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-5

09Ιαν

Άλλη μια εντυπωσιακή νίκη για την ομάδα μας με ποδοσφαιριστές κάτω των 19 ετών που αγωνίζεται στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Football League, καθώς επικράτησε στην Βέροια με σκορ 0-5 επί των γηπεδούχων.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο 6ο λεπτό από τον Κύρτζο και στο 31΄ο Προκοπίου διπλασίασε τα τέρματα του Απόλλωνα. Μετά  το 0-2 του ημιχρόνου στο 55΄διαμορφώθηκε το 0-3 με αυτογκόλ της Βέροιας και στο 83΄ο Προκοπίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ και πέμπτο του  σε δύο αγώνες. Ο νεοεισελθών Τσιούπας ήταν στο 80΄ο σκόρερ του πέμπτου γκολ.

Για τον Απόλλωνα αγωνίστηκαν οι Παπουτσής, Δαλιανόπουλος (70΄Τουρσίδης), Λαζαρίδης Λ., Κύρκου, Μπίλης, Μπακαλούδης (65΄Λούλος), Κοιλανίτης (80΄Ναούμ), Τουλης (80΄Τσιούπας), Κύρτζος, Προκοπίου, Λουφάκης (80΄Κιοσε). Στον πάγκο ήταν και οι Κουσίδης (Τ), Ζέρβας.