Κ19: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 1-1

15Ιαν

Μετά από δύο συνεχόμενες κι ευρείες νίκες οι Νέοι της ομάδας μας αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) με την Κ19 του Απόλλωνα Λάρισας, στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμαριάς “Αριστοτέλης” και οι ποδοσφαιριστές μας ήταν σαφώς ανώτεροι, παρότι ο ΑΠΟΛΛΩΝ δεν είχε στην διάθεσή του τον πρώτο σκόρερ του, Προκοπίου (πέτυχε πέντε γκολ στα δύο προηγούμενα ματς), λόγω της συμμετοχής του στην αποστολή του αγώνα της επαγγελματικής ομάδας.

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με αποκλειστικά αμυντικούς προσανατολισμούς, αλλά ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ σε αντεπίθεση που επιχείρησαν στο 33ο λεπτό. Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ, που είχε τον έλεγχο του αγώνα, δεν μπόρεσε να “απαντήσει” με δικό του γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο Κύρτζος είχε δοκάρι.

Στο δεύτερο 45λεπτο η πίεση της ομάδας μας απέφερε αργά καρπούς, καθώς η ισοφάριση επετεύχθη στο 86ο λεπτό με σκόρερ τον Κύρτζο. Εντούτοις μπορούσε να έλθει ακόμα και η νίκη στη φάση του 89΄που η μπάλα εξοστρακίστηκε στο δοκάρι μετά από προσπάθεια του Λουφάκη.

Την επόμενη Αγωνιστική, το προσεχές Σάββατο και ώρα 14:00, η Κ19 του ΑΠΟΛΛΩΝΑ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Δόξα Δράμας.

Για τον Απόλλωνα αγωνίστηκαν οι Παπουτσής, Δαλιανόπουλος, Λαζαρίδης Λ., Κύρκου, Μπίλης, Μπακαλούδης (65΄Ναούμ), Κοιλανίτης (80΄Τσιούπας), Τουλης , Κύρτζος, Λούλος, Λουφάκης. Στον πάγκο ήταν και οι Κουσίδης (Τ), Τουρσίδης, Πεϊκίδης, Ζαφειρίου, Κιόσε.