ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 2-0

28Οκτ

Δεν τα κατάφερε να πάρει βαθμό, ή βαθμούς, η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 στην έδρα του Εργοτέλη. Αναμφίβολα κομβικό σημείο του αγώνα υπήρξε το γεγονός ότι ο Απόλλων δεν είχε εναλλακτικές λύσεις από τον πάγκο και στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης δέχθηκε τα δύο γκολ.

Η ομάδα μας έλεγχε τον αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα και είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, γεγονός που θα άλλαζε την φυσιογνωμία της συνάντησης. Συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό ο Μαζουλουξής σταμάτησε την τελευταία στιγμή τον Νίκο Τσουμάνη με προβολή, ενώ ο ποδοσφαιριστής μας ήταν σε θέση να σκοράρει και στο 59ο λεπτό ο Λεωνίδας Κυβελίδης έχασε το διαγραφόμενο γκολ.

Στην συνέχεια, στο 72΄, ο Τσέλιος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με διαγώνιο σουτ από τα αριστερά μέσα στην περιοχή κι έξι λεπτά αργότερα ο Έφορντ έκανε το 2-0, από την ίδια περίπου θέση.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Κοζορώνης (65΄Μπουτσάκης), Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρούς, Τσέλιος Ιατρούδης (70΄Ροβίθης), Έφορντ, Καπνίδης (90΄Κουατένγκ).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Σουντουρά, Σπόλιαριτς, Δημητριάδης, Πορτουλίδης, Κυβελίδης.