ΕΠΤΑΡΑ… Η Κ19

14Ιαν

Με το εκκωφαντικό 7-0 επικράτησε η ομάδα μας Νέων (Κ19) κόντρα στην Απόλλωνα Λάρισας για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Football League, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο “Αριστοτέλης”, στην Καλαμαριά. Ο Απόλλων Πόντου βρίσκεται πλέον στην τρίτη θέση και παράλληλα εκκρεμεί ο εξ αναβολής αγώνας με τον Ηρακλή.

Το σκορ, κόντρα στην ομάδα της Λάρισας, άνοιξε ο Φράγκος (που τελικά πέτυχε χατ-τρικ) στο 14ο λεπτό, το 2-0 έκανε ο Πάππας στο 17ο και στο 29ο σκόραρε ξανά ο Φράγκος . Με γκολ του Δραγάνη (36΄) διαμορφώθηκε το 4-0, το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου. Ακολούθησαν τα τέρματα των Κύρτζου (48΄), Φράγκου (55΄) και Καλλία (69΄).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Χρήστος Νάιντος): Κουσίδης, Ανδρεάδης, Κοιλανίτης, Τζιοβανάκης (56΄Καλλίας), Παπαδόπουλος (70΄Μίλλο), Τουλής (73΄Ευφραιμίδης), Τουρσίδης, Κύρτζος, Πάππας, Φράγκος, Δραγάνης (56΄Μπακαλούδης).