Εννέα γκολ στο Αιγίνιο

14Μαΐ

Μία ακόμα εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη με πολλά γκολ για την ομάδα του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα Νέων (Κ19) της Football League, καθώς επικράτησε εκτός έδρας 9-0 του Αιγινιακού.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ του Κύρτζου στο 23ο δευτερόλεπτο και ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 0-2 στο 9ο λεπτό. Στο 12΄έγινε το 0-3 από τον Προκοπίου και στο 24΄το 0-4 από τον Μπίλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48΄ο Δαμουλάκης κέρδισε πέναλτι, το οποίο ο Τουλής μετέτρεψε σε γκολ, για να ακολουθήσουν τα τέρματα από τους Δαμουλάκη (54΄), Προκοπίου (59΄), Αρνομάλη (79΄) και Δαλιανόπουλο (88΄).

AΠΟΛΛΩΝ (Νικηφόρος Κάκογλου): Παπουτσής (46΄Κουσίδης), Δαλιανόπουλος, Κοιλανίτης, Κύρκου, Μπίλης, Τουλής, Δαμουλάκης (71΄Αρνομάλης), Μπακαλούδης (71΄Ανδρεάδης), Δραγάνης, Προκοπίου (61΄Φράγκος), Κύρτζος (61΄Τσιούπας).