“Βαριά” ήττα στη Βέροια

26Ιαν

Το κακό ξεκίνημα πλήρωσε η ομάδα μας, με λάθη που κόστισαν, και η Βέροια προηγήθηκε 2-0 για να φτάσει τελικά σε ευρεία νίκη με σκορ 5-0 στον εξ αναβολής αγώνα της 12ης Αγωνιστικής της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύθηκαν τα ατομικά λάθη παικτών μας και πέτυχαν δύο γκολ στα πρώτα επτά λεπτά. Στο 4ο λεπτό ο Μούργος έβγαλε την σέντρα από δεξιά, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Καλογέρη και κατέληξε στα δίχτυα του Πίτκα και στο 7ο ο Μούργος έκανε την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Πασά και κατέληξε ξανά στα δίχτυα.

Με κακή ψυχολογία ο Απόλλων από το γρήγορο 2-0 δεν μπορούσε να βρει τις σωστές επιλογές επιθετικά, αλλά και αμυντικά συνεχίζονταν τα λάθη. Και στο 40΄από ενέργεια του Πασά ο Γαβριηλίδης σημείωσε το 3-0 από κοντά. Πριν τη λήξη του ημιχρόνου έγινε το 4-0 από τον Φοφανά, ενώ το πέμπτο γκολ της Βέροιας σημειώθηκε από τον Κούατενγκ στο 77ο λεπτό.

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας (60΄ Μουχάλης), Πεταυράκης, Σκόνδρας (60΄ Δημόπουλος), Μαραγκός, Οικονόμου, Μούργος (60΄ Πόζογλου), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (76΄ Καπνίδης), Φοφανά (76΄ Κούατενγκ), Πασάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Πάτι, Σουντουρά (74΄ Φράγκος), Ενομό, Νασσέρ (60΄ Λουφάκης), Τσιμίκας, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Ελλέ, Εσαλό.