Α.Ο.Χ. ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ- ΑΠΟΛΛΩΝ 1-0

03Φεβ

Την κάκιστη εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο “πλήρωσε” η ομάδα μας και ηττήθηκε 1-0 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Α.Ο.Χ. Κισσαμικό, στα πλαίσια της 15ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν ένα τραγικό αμυντικό λάθος του Απόλλωνα και με κοντινό σουτ ο Κουσκουνάς πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας μας βελτιώθηκε αισθητά, μα όχι τόσο ώστε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Μουμίν, Σάλιακας (75′ Βρεττός), Ρίσκι (83′ Χαλκιαδάκης), Κουσκουνάς (89΄Κιάσσος).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Αμαραντίδης, Πάτας, Βλάχος, Τσουμάνης, Πουρτουλίδης, Καλαϊτζίδης (84′ Μπάμπης), Μπρίτο, Σουντουρά (81′ Κυβελίδης), Χασομέρης, Ολαϊτάν.