ΑΡΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ 2-0

07Ιαν

Άδικα από κάθε πλευρά ηττήθηκε η ομάδα μας στον «Κ. Βικελίδης» από τον γηπεδούχο Άρη, διότι αφενός κόντρα στην ροή του αγώνα δέχθηκε το 1-0 σε γκολ που έπρεπε να ακυρωθεί ως οφσάιντ, αφετέρου στην συνέχεια αποβλήθηκε  εντελώς λανθασμένα ο ποδοσφαιριστής μας Νίκος Γεωργιάδης. Με τον τρόπο αυτό ο Απόλλων βρέθηκε σε δεινή θέση και στην εκπνοή του ημιχρόνου  δέχθηκε το 2-0.

Ο Απόλλων πήρε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή με συνέπεια οι γηπεδούχοι να μην καταφέρνουν να αναπτυχθούν και να περιορίζονται περισσότερο σε παθητικό ρόλο. Όμως στο  14ο λεπτό κι ενώ η σέντρα του Μπούρμπου φάνηκε να περνάει άουτ στην συνέχεια της φάσεις το σουτ του Πλατέλλα βρήκε στον Πασά σε θέση οφσάιντ,  άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 33΄ο Γεωργιάδης πήρε την δεύτρη κίτρινη  κάρτα κι αποβλήθηκε, την στιγμή που εκτελούσε φάουλ (!) μολονότι  είχε ακουστεί ξεκάθαρα  το σφύριγμα του διαιτητή για να γίνει η εκτέλεση.  Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Ντούνης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Καλί και πέτυχε το 2-0 χωρίς να αλλαξει κάτι στο δεύτερο ημίχρονο, όπου η ομάδα μας αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο και βρίσκονταν πίσω δύο γκολ.

Άρης: Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Ντούνης (83΄ Μαραγκός, Ιντζόγλου, Διαμαντόπουλος (71΄ Κάσσος), Πασάς (54΄ Παυλίδης),  Πλατέλλας

Απόλλων: Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο (72΄ Γκουγκούδης), Συμελίδης, Λιόνης (56΄ Ν΄ Λουντούλου), Καλογέρης, Βεργώνης (82΄ Καπίας), Χασομέρης,  Σαμαράς.