ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 0-1

17Νοέ

Ήττα γνώρισε στο γήπεδό του ο Απόλλων από τον Πλατανιά Χανίων, με σκορ 0-1 και με ένα γκολ των φιλοξενούμενων που προήλθε από ολέθριο λάθος.

Το πρώτο ημίχρονο εξελίσσονταν χωρίς τελικές προσπάθειες και φάσεις των δύο ομάδων, με εξαίρεση ένα σουτ από τον Δημητριάδη το οποίο εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας του Πλατανιά. Ωστόσο στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Θεοδωρόπουλος πιέστηκε από τον Ουές και με επιπόλαιη επιλογή “σέρβιρε” την μπάλα στον Νίλι, ο οποίος δεν δυσκολεύθηκε να σκοράρει πλασάροντας εύστοχα. Πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ο Ποζατζίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Με παίκτη παραπάνω η ομάδα μας στην επανάληψη δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, έχοντας μεν την εδαφική υπεροχή αλλά όχι τις φάσεις εκτέλεσης που θα προβλημάτιζαν τον αντίπαλο. Επιπλέον ο Σουντουρά πήρε δύο αυστηρές κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Δημητριάδης, Πουρτουλίδης, Τσουμάνης (45΄λ.τ. Δαλιανόπουλος), Κυβελίδης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σπόλιαριτς, Καλαϊτζίδης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Τσαμούρης, Μποσέτι, Μπιανκόνι (80΄ Σινγκ), Νίλι, Παπανικολάου (84΄ Μάικιτς), Ρουσσάκης (32΄ Πουρζιτίδης), Ποζατζίδης Σ., Καραγκούνης, Γκόρτσαμ, Ουές.