ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 1-0

04Φεβ

Σε ένα πολύ άσχημο απόγευμα όσον αφορά την απόδοσή της η ομάδα μας ηττήθηκε 1-0 στην Λάρισα από τον τοπικό Απόλλωνα. Παρά την κακή του παρουσία ο Απόλλων Πόντου έδειχνε ανώτερος σε πολλά διαστήματα του αγώνα κι αφού απέφυγε το γκολ των γηπεδούχων στις αρχές της επανάληψης έδινε την αίσθηση ότι στην χειρότερη περίπτωση δεν θα φύγει ηττημένος. Ωστόσο η κακή και νωθρή αμυντική λειτουργία σε μια φάση του 77ου λεπτού επέτρεψε στον Κανούλα να σκοράρει με προβολή μετά από σέντρα του Μαυριά.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Ευαγ., Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς (85’ Ανδρέου Ιωαν.), Τσιλούλης, Κανούλας (81’ Δημολιός), Συράκος (58’ Καρακατσάνης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤOY: Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Καλαϊτζίδης (82’ Βλαχομήτρος), Καπίας, Λιόνης (80’ Κυβελίδης), Καλογέρης, Χασομέρης.