ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ19

13Δεκ

Δεν θα συνεχίσει στον θεσμό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Μακεδονίας η ομάδα Κ19 του Απόλλωνα, καθώς ηττήθηκε 4-2 στην Επανωμή. Ένα κακό και με ατυχείς συγκυρίες πρώτο ημίχρονο, για την ομάδα μας, στάθηκε καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ αρχικά από απευθείας κόρνερ και στη συνέχεια με τυχερό τρόπο, αφού η σέντρα που επιχειρήθηκε έφερε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Φράγκος μείωσε σε 2-1 στο 47ο λεπτό, ωστόσο αυτό δεν κράτησε πολύ διότι στο έγινε το 3-1, αλλά η ομάδα μας μείωσε και πάλι στο ένα γκολ με σκόρερ τον Τουλή στο 53ο λεπτό. Η πίεση για την ισοφάριση επέτρεψε στην Αναγέννηση Επανωμής να βρει χώρους και να σημειώσει τέταρτο γκολ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Χρήστος Νάιντος) : Κουσίδης, Ανδρεάδης, Κοιλανίτης, Τζιοβανάκης (87΄Σαρακατσάνος), Μπίλης, Τουλής, Τουρσίδης (55΄Χριστοδούλου), Μπακαλούδης (76΄Λουφάκης), Φράγκος, Κύρτσος (65΄Γρηγοριάδης), Δραγάνης.

Στον πάγκο ήταν ακόμη: Μουλαράς, Γουγουσάκης, Καλλίας, Παπαδόπουλος.